Nowy rok… a z nim nowe cele.

Jak osiągnąć to o czym marzymy?

Chęć zmiany jest czymś dobrym, ale realizacja tego celu wiąże się z wykonaniem potężnej pracy nad sobą. Dlatego samo postanowienie nie wystarczy, to wymaga wysiłku. 
Coraz częściej spotykam kobiety, które sięgają po swoje marzenia, a każda z nas ma inne: jedne robią karierę i osiągają sukces w biznesie, inne podejmują śmiałe decyzje, rzucają pracę i zostają w domu z dziećmi, jeszcze inne zmieniają swoje stare przyzwyczajenia i odważnie inwestują we własny rozwój.

Wiem, że sukces  ma wiele imion i dla każdego jest czymś innym, ale jedno jest pewne – to bardzo ciężka praca, często bez końca.

Każda pora to dobry czas na wyznaczanie celów i zarządzanie nimi, ale początek nowego roku często jest dla nas bodźcem do zmian w naszym życiu. 
Moimi podstawowymi motorami napędzającymi do działania są: ambicja, chęć rozwoju, do tego dochodzi adrenalina i SAMOREALIZACJA. Sport mnie tego nauczył.

Przejdźmy do właściwego planowania. 

Wypisz w zeszycie cele na przyszły rok, które osiągniesz w roku 2022.

Pozbądź się barier
 i skoncentruj się na ambitnych, ale realnych celach. Pamiętajmy, że nic nie przychodzi od razu, a zbyt wysoko postawiona poprzeczka na samym początku może nas zniechęcić po pierwszych niepowodzeniach.

Działaj w zgodzie ze sobą i postaw na swój komfort. Zaplanujmy małe kroki w drodze do celu, żebyśmy mogli obserwować postępy i nie tracili wiary w sukces oraz pewności siebie. 

Jeśli naszym celem jest zrzucenie kilku nadmiarowych kilogramów to kontrolujmy wagę raz w tygodniu i notujmy wyniki.

Uwierz w swoje marzenia i… zapisz je! Każdy z nas ma pewną wizję siebie.

Relacje w życiu każdego człowieka grają istotną rolę, a mimo to, przy wyznaczaniu celów, są one często pomijane. Relacje z przyjaciółmi, rodziną i ukochanymi są najważniejsze na świecie. To oni wspierają nas w trudnych decyzjach i pomagają rozwinąć skrzydła, wypychają nas poza strefę komfortu. Dlatego nie pomijaj tych celów! Każdy może być dla Ciebie inspiracją i wsparciem!

Zdobywaj nowe kompetencje i umiejętności,  to nas buduje nie tylko zawodowo.

Wypisz główne obszary, nad którymi chcesz pracować.

Zdrowie – będę zdrowiej się odżywiać, zacznę wychodzić na spacery. 

Relacja partnerska – zadbam o kontakty z żoną/mężem.

Kariera – wyznaczać nowe cele zawodowe.

Wygląd – zadbam o ciało, włosy, schudnę.

Nawyki – zadbam o lepszą jakość snu, zacznę przygotowywać zdrowe posiłki do pracy.

Ograniczenia – pozbędę się złych nawyków.

Rozwój osobisty – zapiszę się na dodatkowe szkolenia.

Do dzieła!